טיפול באומנות עבור משפחות וילדים

אם המשפחה שלכם מרגישה לכם במתח, בריבים עם הילדים ובין ההורים כפרטים, אל תתנו לזה להמשיך ללוות אתכם. פנו לפסיכולוג מומחה אשר יספק לכם הדרכת הורים ויישם טיפולים משפחתיים אפקטיביים על בסיס טיפול באומנות. הפסיכולוג יספק לכם את כל התמורות להחזרת המשפחה למסלול אך הדבר עשוי לארוך זמן. חשוב להפנים כי מדובר בהליך שהוא תהליכי. בדומה למדינה שיוצאת ממשבר, כמו משבר הקורונה, לא הכל ייראה ורוד בהתחלה, ולכן העצה הפסיכולוגית הראשונה במאחר זה היא פיתוח מחשבה פוזיטיבית, מרא/ש. זה יסייע לכם לקבל את עצמכם ואת המשפחה שלכם במצב הדברים הנוכחי ובהמשך, הדברים ייעשו באופן אוטומטי, כשתלמדו להעריך באמת כל שינוי הכי קטן לטובה בהתנהלות משפחתכם.

הדרכת הורים וטיפול באומנות

אלו 2 הכלים שיסופקו על ידי הפסיכולוג על מנת לספק לכם ולמשפחה שלכם את השקט הנפשי המיוחל. כל טיפול יותאם למשפחה שזקוקה לו ויימשך בצורה תהליכית מדורגת עד לגמר הבעיה, או צמצומה באופן ניכר. כשאתם נמצאים בהדרכת הורים על בסיס טיפול באומנות מומלץ לא להגיע ציניים או סקפטיים גם אם נפגעתם בעברכם מפסיכולוג אחר. שיתוף פעולה עם המטפל יוביל בסבירות גבוהה לסגירת מעגל פוזיטיבי עם המשפחה.

מטרותיו של טיפול באומנות

לספק למשפחה את השקט הנפשי לו היא זקוקה, לשחרר מלחיצים, להעביר את הבטחון העצמי של המטופל, ועוד. באמצעות טיפול באומנות, יכול האדם להשתחרר מלא מעט מכאובים מנטליים ולחוש שוב חופשי ומשוחרר כמו בימים עברו. זהו למעשה טיפול לשחרור חסמים שנראים כהרים בכניסה לתהליך, ומסתיימים כמשהו זוטר ביותר.

מטופלים שטיפול באומנות עשוי להתאים להם

בעלי משפחות שלא מסתדרים איש עם רעהו, נפגעי חרדה, במהלך מריבות בין הורים או בין בני זוג טרם החתונה, ועוד. מקרים אלו מצריכים טיפול באומנות ובמקרה שהקונפליקט הוא בין בני הזוג או זוג מול ילדים, מומלצת בחום התכנית להדרכת הורים. טיפול באומנות לבדו, או טיפול באומנות בליווי הדרכת הורים מספקים את כל מה שנדרש למטופל בשביל להתרפא ולחזור לימיו הטובים. מטופלים אלו עשויים יהיו להזדקק לטיפולים גם בעתיד, אבל אז קל יותר יהיה לפסיכולוג לאבחן ולספק מענה מתאים.