יפוי כוח מתמשך לטיפול בענייני העסק על ידי נוטריון מוסמך

יפוי כוח מתמשך הוא בקשה של המייפה (שלכם) לכך שאדם אחר יטפל בענייניכם אם בנסיבות כלשהן אתם בלתי כשירים לקבל החלטות. הבקשה נחתמת באפוסטיל על ידי נוטריון לבקשת המייפה, שמאשר מי יהיה המיופה, האדם שיקבל את המושכות. אם יש לכם בית עסק בבעלותכם, יהיה זה חכם מאד להסדיר יפוי כוח מתמשך. עסקים שונים מצריכים עבודות עם ספקים, למשל עורך דין רכישת דירה עבור יזמויות נדלן. לא חשוב כמה איכותיים הספקים במענה, ההחלטה אם לצאת למהלך משפטי או כלכלי כלשהו נתונה בידיו של בעל העסק. גם אם אתם כעת בשיא אונכם, מאד חשוב להסדיר יפוי כוח מתמשך אשר ייפה את כוחו של אדם אחר לעסוק בענייני העסק, במיוחד בימים אלו של קורונה בהם הסיכוי לחלות ולמנות אדם אחר בעקבות כך לא נמוכים כלל.

יפוי כוח מתמשך – אז והיום

יפוי כוח מתמשך לעסקים הייתה פעולה נוטריונית מורכבת שהצריכה מפגש עם הנוטריון פנים מול פנים וגם מפגש עם האדם שהוחלט שהוא מיופה הכוח. מאז תקופת הקורונה, הדרישה עבור יפוי כוח מתמשך רק הולכת וגוברת, בשל כך שבעלי עסקים לא מעטים, כמו גם אזרחים פרטיים, נעשים חולים. בשונה מאדם פרטי, שכל שהוא צריך לעשות הוא למלא אחר הנחיות רופאיו, לבעל עסק יש מחויבות כלכלית עצמאית. אם הוא נאלץ להתפנות לטפל בענייני המחלה שלו, המשמעות היא היחלשות העסק בסבירות גבוהה מאד. בדיוק לשם כך, חשוב להסדיר יפוי כוח מתמשך, בו אדם אחר יתפוס פיקוד על העסק. למזלנו, הממשלה שינתה את ההנחיות לנוטריונים, ומעתה ניתן להסדיר יפוי כוח מתמשך באמצעות שיחת וידאו משולשת של המייפה, המיופה שהוא בחר ועורך הדין הנוטריוני.

הסדרת יפוי כוח מתמשך אפשרית באמצעות פניה פשוטה לעורך דין

בעוד בעבר הפניה הצריכה קביעת פגישה פרונטלית, כיום ניתן אפילו בלי לצופף לוחות זמנים לבצע את יפוי הכוח באמצעות שיחה מזדמנת. בימים אלה של קורונה אתם לא יכולים לדעת מתי תצטרכו להתפנות מהעסק בגלל המחלה. רצוי למנות מאמן מיופה כוח שייקח את העניינים לידיים במידה ואתם תצטרכו להתפנות לטיפולים בעקבות המחלה.