עורך דין מומחה להוצאה לפועל – טיפים לבחירתו

במאמר זה נספק טיפים לבחירת עורך דין מומחה להוצאה לפועל. זה לא נעים כשבעל הבית, ספק שהייתם חייבים לו כסף או הבנק בו מתנהל חשבונכם פותחים לכם תיק, אבל לא כל מה שעושים מקבלי ההחלטות ברשות להוצאה לפועל בהכרח צודק ועל פי חוק. לכן, חשוב שיהיה לכם עורך דין שיעקוב אחר פועלם ויגבה אתכם כל עוד אתם במשטר לחוץ של החזרת חובות לנושים שלכם.

טיפ מס' 1 – בחרו עורך דין הוצאה לפועל שהוכיח את עצמו מול לקוחותיו בעבר

מאד מומלץ להיכנס לפורום הוצאה לפועל ולקרוא רשמים של חייבים לשעבר. הם יוכלו לשתף אתכם בחוויות מול רשות גבייה זו וגם באופן בו הם בחרו את עורך דינם ובתוצאות שהוא הביא להם. האם הם יכלו להגיע לאותן תוצאות בהתדיינות ישירה מול הפקידים בלי עורך הדין או שהם היו חייבים אותו כדי להגיע לאן שהגיעו? חשוב לשפוט על פי המקרה, ולקחת כמובן רק עורך דין שהוכח כי הביא את לקוחותיו להסדר חובות יעיל ומהיר, על בסיס איחוד תיקים, אם נפתחו בלשכות גם בערים אחרות ושמיטת החובות ללשכה אחת, בה הוחלט לרכז אותם.

טיפ מס' 2 – העדיפו עורך דין בעל רקע בסוג החובות שאתם מצויים בו

האם עורך דין מומחה להוצאה לפועל בו אתם מתעניינים היה באינטראקציה בעיקר עם שוכרים שחייבים לבעלי דירות או לחייבים פיננסיים לבנקים וחברות אשראי? האם הוא עסק יותר בחובות לעיריות ולרשות המיסים או מול ספקים פרטיים? חשוב לבחור בעורך דין שלא רק שמומחה בהתנהלות בתוך הוצל"פ לא גם מומחה לתחום שלכם, משום שאז הוא יכול לצייד אתכם בכל מיני דינים ונהלים ידועים למעטים לפיהם יש לכם זכות לדחות את התשלום לספקים, למשל מטעמי איכות המוצר. (לדוגמה, אם הספק לו אתם חייבים הוא מתחם המחשבים והעורך דין ייצג הייטקיסטים בעברו, הוא יוכל לבחון את התמורה שקיבל החייב ואם יש בה כשלים או שלא הכל סופק בשלמות, ייתכן וניתן יהיה להוציא את החוב הספציפי המדובר ממכלול החובות בהוצל"פ ולדחות אותו למועד אחר).

טיפ מס' 3 – הכשרות שרצוי שיהיו לעורך דינכם

התנהלות מול עיריות ורשות המסים, השגת דחייה של תשלומים מהן בלי לספוג קנס, הבנה במוסד פשיטת רגל, כולל היותו עורך דין פשיטת רגל בשוטף. תכונות אלו עשויות לסייע לכם בהמשך הדרך שלכם בהתנהלותכם מול רשויות גבייה וספקים שונים בקהילה העסקית.