שאלות ותשובות על בחירת חדר בריחה לבילוי

אחד המקומות האטרקטיביים ביותר לבילוי בעת האחרונה הוא חדר בריחה. מהו, וכיצד מומלץ לבחור אותו? בשאלות הראשונות במאמר זה נתייחס למי שבכלל לא מכיר ולא חווה את התחום בעבר, באמצעות סקירה קצרה על חדרי בריחה. בהמשך, נביא לפניכם את כל המידע שיסייע לבחור במסגרת הבילוי המועדפת והמתאימה לכם ביותר בענף זה.

מהו חדר בריחה?

בגדול, כל בילוי בחדר שהמטרה היא לברוח ממנו הוא חדר בריחה. הבריחה יכולה להיות מלאכותית, באמצעות משחק תפקידים ידוע מראש בינכם לבין סגל החדר, והיא יכולה להיות אמיתית, כפי שמיד נלמד. בבריחה מלאכותית, אף גורם בחדר הבריחה לא באמת רודף אחריכם. זה בסך הכל שעשועון פתרון חידות, רק שבמקום שהוא נעשה עם הנחייה כמו בתוכניות פתרון חידות בטלוויזיה, הפורמט הוא כמו בתוכנית הישרדות, על בסיס משימות. ההישגים של אותן משימות נקצרים בחידות ברמות קושי שונות העוסקות בעלילה של המשחק. אם, למשל, המשחק עוסק בסרט מפורסם שזה עתה משודר באקרנים, קסמים והתפתחויות שהתהוו בו ישמשו כנראה כחלק מהחידות שישאלו אתכם, ולכן מומלץ לבחור בעלילה שאתם מכירים כדי להתחקות אחר הרמזים לפתרון. לדוגמה, אתם נמצאים בחדר של דמות מפורסמת X שידוע שהיא אוהבת לנשנש מאכל Y ואתם מחפשים את המפתח לכספת החדר. סביר שהוא יימצא בתוך השקית של אותו מאכל. חדר בריחה ישירה נקרא גם חדר אימה, ובו מושמעים קולות מפחידים בליווי הולוגרמות שעליכם לברוח מהן לכיוון היציאה. מי שבורח ראשון מנצח.

כיצד מומלץ לבחור חדר בריחה?

אנו ממליצים בדרך כלל ללכת עם הלב שלכם. אם אתם מעוניינים בחדר בריחה ישירה שהוא חדר אימה, הירשמו אליו, ואם חדר בריחה מלאכותי עם פתרון חידות הוא הכיוון – בחרו בו. כאשר מתלווים לבילוי שלכם אנשים עם בעיות לב, לחץ דם גבוה ונשים בהיריון, מומלץ לבחור רק באפשרות השנייה כדי לחסוך מהם מאמץ פיזי מיותר ולהציב אותם בסביבה בטוחה ברגעים הרגישים בהם הם נמצאים.

מה מומלץ לוודא כשחדר הבריחה הוא חלק מבילוי גדול במסיבה או במסעדה סמוכה?

חשוב לוודא כי אותו חדר בריחה נמצא בסמוך למיקום הבילוי שלכם, ואם לא – אז שלפחות תהיה בו חנייה נוחה ללא צורך בחיפושים. בבחירת חדרי בריחה חשוב גם לוודא שניתן לשלם במגוון דרכים על מנת שניתן יהיה או להסדיר תשלום מראש או לשלם מחיר מיטיב עבור משתתפים מרובים. כדאי לוודא, בנוסף, שישנה הנחה לחיילים, סטודנטים, גמלאים, אזרחים וותיקים, ועוד.