חדר כספות פרטי או כספת בבית? השוואה בין 2 מודלי האבטחה

"כספת בבית זו כספת שנמצאת בביתי-מבצרי. למה שאני ארשם לחדר חיצוני ו-'אבלה' במחיצת לקוחות נוספים וקציני אבטחה שאינני מכיר"? זה מה שעולה לרובנו, אם להודות על האמת, בראש כשאנו נדרשים להחליט בין כספת בבית לכספת במתחם חיצוני פרטי. כפי שמיד נראה, זה לא כזה פשוט כמו שחושבים. כספת לבית אמנם נותנת הרגשה שהפריטים היקרים לכם נמצאים בהישג יד, אבל זה כלי שנוכחותו בבית מסכנת אתכם מבלי שתוכלו למנוע זאת. מדוע זה כך, אתם שואלים?

כספת בבית תמיד נחשפת על ידי צד ג'

הכספת הביתית, בסופו של דבר, נודעת לצד ג'. איננו יודעים מתי זה ייוודע לו, אבל גם אם תסליקו אותה היטב בבטון, עדיין ימוקם בבית שלכם מכסה בטון שישמש להגעה לדלת הכספת. מכסה הבטון הזה, כשמאחוריו אין כבלים חשמליים, יספק אינדיקציה טובה לאותו צד ג' שלא מדובר בארון התקשורת והחשמל שלכם וכך הוא יוכל להסיק רק מסקנה אחת: יש לכם כספת, ואתם כנראה שומרים בה רכוש יקר ערך. ידיעה כזו תזכה לריכול עסיסי מאותו מכר, טכנאי כבלים או חשמל וכד' לאדם אחר, צד ד'. אדם זה, או אחד מאנשי הקשר שלו עשוי להיות השודד שינסה לשדוד אתכם. כשזה מגיע בגניבה ללא ידיעתכם, זה כמובן מצער אבל שוד מזוין שמתרחש מולכם עם נשקים שלופים יהווה גם טראומה נפשית לכל החיים. אדם חכם לא נכנס מראש למקומות הללו ובוחר להסדיר את כספתו במתחם חיצוני המתנהל על ידי חברה פרטית.

יתרונות הלקוח בחדר הכספות הפרטי

אם בבית שלכם הכספת שוכנה מבעד לקיר רגיל או קיר ממ"ד, בחדר פרטי השיכון של הכספות נעשה בקיר מזוין מבטון בייבוא אישי מחו"ל. כך בנוי כל היקף החדר. הלקוח יכול לעשות מנוי שנתי או חלק מהשנה ולבחור כספת בגדלים שונים. ככל שהיא גדולה יותר, תעריף המנוי עולה. מה מקבל הלקוח אחרי ששילם? ביטוח רכוש של Lloyds על סך 5,000$ ארה"ב, ואפשרות להגעה לחדר הפרטי בכל יום עד 22:00 בלילה. זאת, בשונה מהבנק, בו כמות הביקורים מוגבלת ל- 20 בשנה.

אפשרויות מנוי בתשלום נוסף

ניתן להוסיף התקנת מצלמה בתא הכספת, לקבל ליווי של מאבטח חמוש מהאוטו או מתחנת האוטובוס לחדר הכספות ובחזרה, ואף לרכוש כספת לשם הפקדת רכוש לצרכי ירושה, שיימסר ליורשים כנגד הצגת צוואה. ניתן גם לרכוש כספת לכל החיים ובכך לקנות, הלכה למעשה, את השימוש בכספת.