אזרחות אמריקאית ניתן להוציא באמצעות ויזת עסקים מסוג E-2: פרטים אצל עוה"ד

אזרחות אמריקאית ניתן להוציא רק אם הנכם מחזיקי גרין קארד. את הגרין קארד ניתן לממש באמצעות שתי דרכים שיילמדו במאמר זה. מדובר על אששרת שהייה המסדירה את המחיה שלכם בארה"ב. היא מאפשרת לכם לבצע כל פעולה למעט הצבעה במועצה, בעירייה, במחוז, בסטייט ובבחירות של הממשל הפדרלי. מחזיקי גרין קארד יכולים ללמוד ולעבוד בארה"ב כחוק באין מפריע. זאת, לעומת מחזיקי אזרחות שיכולים גם להצביע. וכיצד הופכים להיות אזרחים בארה"ב? על כך נדון בסיום במאמר. תחילה, נספק מידע חיוני על השגת גרין קארד.

גרין קארד דרך מעסיקים וקרובי משפחה שהם אזרחי ארה"ב

במידה ונדרשתם לעבודה על ידי מעסיק אמריקאי אשר לו חברה או עסק הפועלים בארה"ב, הסדרת הגרין קארד שלכם תהיה מהירה יחסית. אותו אדם יוכל להיות מצורף לבקשה שלכם לגרין קארד בשעה שאתם מטפלים בכך במשרד עורכי דין מומחה. בסיום הגשת הבקשה, כשמחלקת ההגירה מודיעה שיש לכם גרין קארד, אתם צריכים לדאוג לממונה שידרוש ויאסוף אותו עבורכם. זה לא יכול להיות אתם, אבל אותו מעסיק יוכל לממש זאת עבורכם. הוא הדין לגבי קרוב משפחה בארה"ב שדרכו ניתן להסדיר את הגרין קארד והוא זה שאמון על דרישתו במידה והודיעו לכם שהוא אושר.

גרין קארד דרך אשרת עסקים E-2

מדובר למעשה באשרת יזמים, ולא יזמים ממוצעים אלא כאלו שבכוונתם להקים עסק שישפיע או ברמה הפדרלית כולה או על חלק נכבד מהמחוזות או הסטייטים בהם אתם עומדים להשתקע. לדוגמה, מסעדה בודדת המשמשת 2-3 רחובות בעיר היא לא בית עסק המצביע על מתן ויזת E-2, אבל הקמת רשת מסעדות שחורשת את כל הסטייט או מספר מחוזות בו יכולה להצביע על הצדקה למתן הוויזה. ויזה זו מאפשרת לכם לחיות בארה"ב ולנהל את העסק, ולהסדיר בהמשך הדרך את הגרין קארד. היות והגרין קארד נדרש על ידי העסק שלכם ולא על ידי גורם חיצוני שחי בתוך ארה"ב כמו קרוב משפחה או מעסיק חיצוני, אתם הם אלו שתוכלו גם לפדות את הגרין קארד הזה באותו מקרה. אינכם זקוקים לצד שלישי שיעשה זאת בשמכם.

כדאי לדעת: אזרחות קנדית

קיימים מספר ערוצים להסדרת אזרחות קנדית באמצעות הוכחת הכשרה במשלחי יד המועילים למשק הקנדי בתחום החקלאות, הסיעוד, ההייטק, הביוטק, ועוד. בכל שנה הקריטריונים משתנים ותחומי התעסוקה משתנים. אזרחות קנדית מסדירים על בסיס אשרת שהייה בקנדה במשרד עורכי דין ייעודי.