טיפים לבחירת שירות הפקת חשבונית לשכיר המועסק בתנאים של עצמאי

מהי חשבונית לשכיר ומדוע זהו שירות חשוב עבור לא מעט עובדים בישראל? ישראל עברה ממודל תעסוקתי תחרותי למחצה למודל תעסוקתי תחרותי מלא, וההשלכות מספקות לעובד יתרונות וגם מגרעות. אם בעבר, עיקר המשק היה שכיר וקבלה כמעט לכל מקום עבודה נעשתה באמצעות מכוני סינון והערכה כמו "פילת" ודומיהם, בשיעור סינון של 60-90%, כשמעט המועמדים הם שמתקבלים, כיום המגמה היא לקבל את המועמדים ישירות על ידי החברה המעסיקה. רואים את זה בהגשת מועמדות כמשלוחן, ואפילו במשרות מקצועיות בענפי ההייטק השונים. אבל, גם לנגישות המהירה למקומות עבודה יש מחיר. חלק לא קטן מן החברות הללו לא באמת מעסיקות אתכם. הן פשוט מסכימות לספק לכם עבודה כשותפים עסקיים שלהן, משלמות לכם כסף מזומן ומצפות שהדיווח ייעשה על ידיכם ולא על ידיהן באמצעות חשבונית מס או קבלה פטורה ממע"מ.

הפתרון: שירות חשבונית לשכיר

אם יש לכם משרה רווחית בחברת משלוחים כעצמאיים ללא תלוש משכורת או כעובדים מקצועיים העובדים עם חשבוניות מול מעסיקים, ניתן עדיין להנפיק לכם תלוש משכורת. אם המעסיק החליט מה שהוא החליט, אין לכם דרך לפנות אליו. אבל יש לכם דרך לפנות לחברות שהייעוד שלהן הוא הנפקת חשבונית לשכיר. בסוף החודש, במקום לדווח על חשבון הבנק שלכם, אתם פשוט מדווחים למעסיק שלכם שהכסף יועבר לחברה ייעודית להנפקת חשבונית לשכיר. החברה קולטת את הכסף ומעבירה אותו אליכם בניכוי 2-5% ודמי מעביד. העברת הכסף תתבצע כמו במקום עבודה שכיר, עם תלוש משכורת, מספר תיק ניכויים, וציון תאריך על גבי המסמך. בדרך זו אתם יוצאים נשכרים באופן מלא מול המערכת: המעסיק מקבל מה שהוא רוצה: הימנעות מתשלום תלוש משכורת. אתם נמנעים מדיווח לרשויות המס ומשולמים בתלוש משכורת. היחידה שמבצעת את הדיווח העצמאי היא חברת חשבונית לשכיר, שאתם רשומים על הנייר כמועסקים שלה, במקום של המעסיק האמיתי.

טיפ מס' 1 – בררו מהו שיעור התגמול

שיעור התגמול הוא שיעור הכסף שתצטרכו להיפרד ממנו בתמורה לשירות של חברת חשבונית לשכיר. בדרך כלל מדובר על תגמול של 2-5%.

טיפ מס' 2 – בררו האם אתם צריכים לשלם דמי מעביד ובאיזה שיעור

דמי מעביד הם הכספים שהמעביד מפריש על כך שאתם מועסקים שלו. לא בכל חברת חשבונית לשכיר מנכים לעובד דמי מעביד, אך במידה וכן מנכים, יש לברר מהו השיעור. חברה שלא מנכה תגמול זה כמובן מספקת יתרון חסכוני לעובד.