מידע חשוב על משכנתא דולרית

כאשר ניגשים לקבל משכנתא, עומדים בפנינו מגוון רחב של מסלולים ואפשרויות שונות אשר יקבעו את גובה ההחזר והריביות אותן תשלמו לבנק על הלוואת המשכנתא. אחת מהאופציות הינה אופציה של בחירה במשכנתא עם ריבית משתנה המבוססת על הדולר האמריקאי – משכנתא דולרית.

מה המשמעות של נטילת משכנתא דולרית?

כאשר נוטלים משכנתא דולרית בריבית משתנה המשמעות היא שהחזרי המשכנתא יהיו מושפעים משער הדולר. כאשר שער הדולר לעומת השקל יהיה בעליה, כך גם התשלומים החודשיים על המשכנתא שלכם יהיו במגמת עליה וההפך – כאשר שער הדולר לעומת השקל יהיה בירידה, גם תשלומי המשכנתא ירדו בהתאמה.

לרוב, במסלול משכנתא כזה הריביות עוברות עדכון מידי חצי שנה, ובשל העובדה שזו גם ריבית משתנה ולא קבועה, אין קנסות במשכנתא כזו על יציאה או פרעון מוקדם של חלק מהמשכנתא או כולה.

למי מתאימה משכנתא דולרית?

משכנתא דולרית נחשבת למשכנתא ברמת סיכון גבוהה יחסית בשל כל התנודתיות אשר בהן היא עומדת. יחד עם זאת, תושבי ישראל אשר עובדים בחו"ל ויש להם הכנסות דולריות, יכולים דווקא למצוא את המשכנתא הזו כהרבה יותר מתאימה להם או אנשים אשר סבורים כי שער הדולר יהיה נמוך בתקופה הקרובה ונוטלים משכנתא לטווח קצר.

האם משכנתא דולרית מתאימה לי?

לפני שאתם מקבלים החלטות הנוגעות למשכנתא שלכם, ולא משנה אם מדובר במשכנתא שקלית או משכנתא דולרית היא לקבל ייעוץ ממומחים.

ההחלטה על נטילת משכנתא, וקביעת מסלול המשכנתא הנכון עבורכם, הינה החלטה כלכלית רבת השפעה ומשמעותית מאוד אשר יכולות להיות לה השלכות רבות על החיים והעתיד שלכם. לכן, הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לפנות אל יועץ משכנתא מומחה אשר ילווה אתכם לאורך כל הדרך, יעניק לכם ייעוץ מקצועי ונכון ויאפשר לכם לקבל את ההחלטות הטובות ביותר.

נכון, מדובר בהוצאה כספית נוספת, בתקופה בה אין ספק שאתם עומדים מול הוצאות רבות נוספות, אך ההוצאה על ליווי של יועץ מקצועי יכולה לחסוך לכם סכומי כסף משמעותיים מאוד לאורך שנים, ולכן אל תוותרו על כך.