טיפים לבחירת שירות מבחן אמינות פרטי

מהו פוליגרף פרטי ומדוע יש בו צורך? הפוליגרף הפרטי, בשונה מהפוליגרף המשטרתי, נדרש כאשר בין 2 בני אדם עובר איזשהו עניין נקודתי ופרטני שאינו חלק מסדר הדין הפלילי, אלא בגבולות השיח האזרחי הרגיל. דוגמאות, ישנן למכביר, החל מחברות אבטחה בהן המנהלים שולחים את העובדים למבדקים מסוג כזה בכל פרק זמן קבוע ועד עיתונאים שמעוניינים לדעת בוודאות שהמקור שמסר להם מידע לא שיקר ואפילו לא ייפה פרטים כדי שיהיה להם סקופ מדויק ולא דיבתי. אז כיצד מומלץ לכם, לקוחות הפוליגרף, לבחור את השירות שלכם?

היעזרו בהמלצות ממזמיני השירות בעבר

בעלי חברות אבטחה, עיתונאים ושאר משתמשי השירות בוודאי מכירים את חברות מבחני האמינות היטב ויוכלו לספק לכם את כל האינפורמציה לגבי בחירת החברה המדויקת ביותר, אשר תוצאותיה בדרך כלל משקפות את האמת. אם זהו הפוליגרף הראשון שאתם עורכים לאדם כלשהו, חשוב מאד לבחור את החברה אך ורק על בסיס המלצות על מנת לדעת בוודאות שבחרתם נכון. בפרקים הבאים נספק מידע מקצועי שאתם תוכלו להשתמש בו כדי לדעת אם אכן מדובר על שירות מקצועי ואמין, כזה שניתן לסמוך על דברתו.

היסטוריה של דיוקים שהתגלו כאמיתות

כל חברה שמבצעת מבחן אמינות פרטי תמיד תתגאה בסטטיסטיקות המדויקות שלה ותמיד תוצנע ואפילו תדווח לשלילה אם היא לא דייקה וקבעה שהנבדק דבר-אמת בשעה שהוא שיקר בפועל. כמובן שלכם מומלץ ללכת אך ורק אל מבחן אמינות שמבוצע בידי חברה שיש לה היסטוריה של אמיתות ודיוקים, אשר חשפה רבים וטובים בדברי האמת שאמרו או בשקרים שלהם, וצדקה לגבי הקביעה אודות כל אחד מהנבדקים.

מבחן שינוי הניסוחים – מוציא-האמת המרכזי בבדיקה

כידוע – נבדק של פוליגרף אינו עונה על שאלות חד פעמיות אלא בסייקל חוזר בו מציגים לו עשרות נושאים. הסייקל של השאלות חוזר בניסוחים שונים ובמרווחי זמן ארוכים מספיק בשביל שהנבדק ישכח מה הוא ענה בפעם הקודמת, כדי לוודא שהוא לא משתמש בזיכרון אלא באמת הולך עם האמת שלו. במידה ונמסרו תשובות שונות, לחברת פוליגרף פרטית יש את הכלים לדעת מה מבין התשובות הייתה האמיתית ומתי נאמרה תשובה שקרית.