תכנון משכנתא להשקעה באמצעות יועץ משכנתאות פרטי

שוקלים לרכוש נכס לצרכי השקעה לטווח הקצר או הארוך? זה הזמן לדעת יותר על הליכי התכנון לנטילת הלוואת משכנתא המיועדת לצרכי רכישת נכס להשקעה. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם את המדריך המלא לתכנון משכנתא לצרכי השקעה.

הערכת הנכס

השלב הראשון בדרכם לרכישת דירה לצרכי השקעה עוברת דרך הליך מקצועי המיועד לצרכי הערכת הנכס. בשלב זה מומלץ להיוועץ עם שמאי מקרקעין מנוסים המודעים היטב לכל הפרמטרים השונים המשפיעים בצורה ישירה או עקיפה על מחיר הדירה אותה אתם עתידים לרכוש לצרכי השקעה.

השקעה לטווח קצר או ארוך?

לאחר שקיבלתם הערכה מדויקת בנוגע למחיר נכס, זה הזמן להגדיר את אופי ההשקעה בנכס. הגדרה זו תשפיע גם על אופן תכנון הלוואת המשכנתא אותה תיטלו לצורך ביצוע העסקה, ולכן חשוב שתגדירו לעצמכם האם אתם מעוניינים בדירה להשקעה לטווח הרחוק, כלומר, השכרת הדירה ושימוש בכספי השכירות לצורך מימון של הלוואת המשכנתא, או לחילופין, השקעה לטווח הקצר המומלצת בעיקר במקרים בהם ניתן לקנות את הדירה בזול, לבצע בחלל הדירה מספר שינויים דקורטיביים ולמכור אותה במחיר גבוה. הגדרת אופי ההשקעה נקבעת בין היתר בהתאם לתקופת ההשקעה הרצויה לכם ובהתאם לתשואה אותה תרצו להשיג על נכס ההשקעה אותו אתם עתידים לרכוש.

הגדרת ההון העצמי

במקביל ליישום שני השלבים המופיעים לעיל, אנו ממליצים לכם להגדיר מראש מהו האחוז מתוך ההון העצמי העומד לרשותכם, אשר ישמש אתכם לצורך ביצוע העסקה ורכישת הדירה להשקעה. בשלב זה חשוב להתאים את סכום ההשקעה העומד לרשותכם להגבלות החדשות של בנק ישראל בנוגע לגובה ההלוואה אותו תוכלו ליטול לצרכי רכישת הנכס וכדאי להתייעץ עם יועץ משכנתאות פרטי לגבי הסכום אותו כדאי לגייס שישמש כהון עצמי, גם אם זה יותר מהמינימום שהבנק דורש.

ישנן גם הגבלות של בנק ישראל למשקיעים אשר מתעדכנות מעת לעת ולכן גם אם זו לא עסקת הנדלן הראשונה שלכם חשוב מאוד לעבוד עם יועץ משכנתא מקצועי שיבנה עבורכם תמהיל משכנתא מומלץ ונכון בדיוק עבור הצרכים שלכם.