עבודה עם חברת קבלן וולט – האם זה משתלם?

עם מגיפת הקורונה העבודה בתור שליחים של וולט הפכה לנפוצה הרבה יותר ומאז ועד היום היא פופולארית מאוד, ובפרט באזור המרכז. יחד עם זאת, עבור השליחים, העבודה עם חברת וולט כוללת נושא אחד שמקשה על כל הסיפור – חברת וולט לא מעסיקה את השליחים שלה בתור עובדים שכירים של החברה אלא בתור עובדים עצמאיים בלבד.

מה זה אומר? זה אומר שכל שליח של וולט חייב להנפיק לחברה חשבונית בסיום החודש על העבודה אותה הוא ביצע ובתמורה לאותה חשבונית הוא יכול לקבל את השכר המגיע לו, ובכדי שיהיה יכול להנפיק את החשבונית הזו הוא חייב להיות רשום כבעל עסק ברשויות המס.

בכדי לנסות לפתור את הבעיה הזו ולהוביל את השליחים למצב בו הם לא צריכים לנהל עסק עצמאי משלהם נוצרה חברת קבלן וולט אשר למעשה מעסיקה את השליחים בתור שכירים שלה, מנפיקה את החשבוניות לוולט ומשלמת להם בתלוש שכר.

אך האם זה משתלם לעבוד מול חברת קבלן וולט או שעדיף לכם לעבור למעמד של עצמאי שכיר עם חברה שתנהל זאת עבורכם? קראו את המאמר הבא ותמצאו את התשובה.

תלות בגורם שלישי

אחת הבעיות המרכזיות של עבודה עם חברת קבלן וולט היא שלמעשה אתם מפתחים תלות בגורם שלישי. לא מעט כבר שמענו על חברות כאלו שלא שילמו בזמן וולט החליטה להפסיק לעבוד איתן ולכן אם אתם רוצים לעבוד בתור שליחים של וולט ולהיות בטוחים כי תקבלו את התשלום המגיע לכם, הדבר הנכון ביותר שאתם יכולים לעשות הוא לבטל את התלות בגורם שלישי ולעבור לעבודה ישירה מול חברת וולט.

מעמד של עצמאי שכיר

היום אתם יכולים למצוא חברות אשר מבצעות את כל הניהול של העסק העצמאי עבורכם. הן יפתחו את העסק ברשויות המס, יבצעו את הדיווחים וינפיקו עבורכם את החשבוניות, אך הכל על השם שלכם כך שאתם לא צריכים להיות מודאגים מתלות בגורם שלישי ויכולים לקבל את השכר המגיע לכם ללא כל בעיה.