שאלות ותשובות על בחירת הפעלות לימי הולדת

הפעלות לימי הולדת המסופקות על ידי חברות יצירתיות המציעות לכם מגוון רחב של אפשרויות צפויות להיות מוצלחות יותר מאשר בחברות המספקות מעט אפשרויות ומגבילות אתכם בבחירה. אולם, הבעיה בהתקשרות עם חברות מסוג כזה היא הדילמה מה לבחור: האפשרויות רבות, התכנים לא מעטים, וההחלטה היא בסופו של דבר בידכם. במקבץ השאלות והתשובות שלפניכם תוכלו לקבל מעט מידע על בחירה נכונה ומומלצת של הפעלות לימי הולדת לילדים ולילדות שלכם.

האם מומלץ לשתף את הילדים בבחירת ההפעלות?

כן, אך חשוב לעשות זאת בחוכמה ולא להגיע בשום אופן למצב שאתם מאכזבים אותם. למשל, אם ילד מסוים היה במסיבה אחרת, ומעוניין להעתיק פעילויות מהחבר שלו, זו השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול מפעילה ליום הולדת. ייתכן והיא מספקת את אותה הפעלה וייתכן שלא. במידה והיא מספקת אותה, תוכלו לחזור לילדים שלכם בגאון ולהודיע להם שאותה פעילות תהיה גם אצלם. במידה ולא, נסו להוריד את הילדים מהעץ, ולהציע להם פעילויות דומות למה שהם ביקשו. כך או כך, לא מומלץ להבטיח להם שום דבר לפני שיחת טלפון או פנים מול פנים עם המפעילה.

מהי הדרך המומלצת לדעתכם לבחור הפעלות כאשר המצאי כל כך גדול?

מומלץ לבקש מצוות הפעלות לימי הולדת עמו אתם משוחחים למיין לכם את מה שיש להם להציע בהתאם לקבוצות גיל. בדרך כלל, כאשר מבקשים זאת המיון נעשה עבור גילים שנה עד 3, לאחר מכן 3 עד 5, פעילות יום הולדת לגיל 8 ואפילו פעילות יום הולדת לגיל 10 ולילדים גדולים יותר. ככה, אתם מקבלים אינדיקציה לגבי מה מתאים ומה פחות מתאים. גם בקרב הפעילויות שעשויות להתאים, תמיד יש את ה- "טוב" מול ה- "טוב מאד". למשל, קבוצת גיל כמו 3 עד 5 היא קבוצה שיש בה גם ילדים בני 3 וגם ילדים בני 5. מטבע הדברים לא כל פעילות תתאים לשתי קבוצות הגיל הללו. לאחר שסיימתם עם עניין הגיל, מומלץ לחדד עוד יותר את הבחירה ולהתמקד בתכנים. נסו לחשוב על המסגרת הלימודית בה הילדים שלכם שוהים: ממלכתית, ממלכתית דתית, בית ספר דתי במתכונת מלאה, בית ספר פתוח, בית ספר דמוקרטי. לכל אלו תפיסת עולם שונה לחלוטין המצריכה פעילויות עם תכנים שונים.

כיצד נוכל לדעת שמדובר במחיר כלכלי ולא במחיר מופקע לפעילות שהזמנו?

החישוב האמין ביותר שאנו ממליצים לעשות הוא פשוט להבין כמה זה עולה למי שמשרת אתכם: כמה עולה לו הנסיעה, כמה עולה לו הציוד החד פעמי שהוא מקדיש לכם (ורק לכם, כי זה חד פעמי, כמו בלונים ומשרוקיות נייר), כמה עולה שעת הופעה/הצגה שלו, וכד'. בהתאם לכך תוכלו לדעת האם מצאתם עבור שירות מפעילה ליום הולדת מחיר הגיוני וכלכלי.