נקודות למחשבה – דלתות לבית

דלת כניסה פלדלת, ובכלל, מהווה מעין כרטיס ביקור של הבית. עם הדלת באים במגע באופן ראשוני, הדלת היא זו שמקבלת את פני האורחים והיא זו שסוגרת את העיצוב החיצוני של הבית. יש הרבה מקרים בהם אנשים בונים בית, משקיעים בכל פרט, אך בסוף כאשר מגיעים לבחור את דלת הכניסה, נשארים חסרי ממון או כוח, ועל כן פשוט בוחרים בדלת הראשונה אותה מציע הקבלן ומכאן שפוגמים באופן מהיר ובלתי מכוון בעיצוב.

נתונים שיש לקחת בחשבון

יש להבין שדלת אינה רק פריט פונקציונלי ששומר על ביטחוננו ומקנה תחושת בטיחות, אלא כיוון שדלת מכילה שטח פנים לא קטן, היא נראית למרחוק והיא נבדלת משאר עיצוב הבית ועל כן יש עליה זום רב. מכאן שבעת בחירת דלת כניסה מעוצבת יש להתחשב במגוון נתונים חשובים, לדוגמה בטיחות, איכות והתאמה לתקציב והגדלים הרצויים, אך יחד עם זאת גם יש צורך לבחור דלתות לבית שמתאימות לעיצוב הכללי ואף מקפיצות אותו.

התאמה מלאה

חשוב לשים לב שהדלת מתאימה בעיצוב שלה גם לחזות הפנימית של הבית וגם לחזות החיצונית, ויש לקחת בחשבון שלא כל דלת תעשה את העבודה, כלומר יש דלתות שמשתלבות נהדר עם הצבע העז שלהן מחוץ לבית, אך בתוך הבית אותו צבע יהווה הפרעה ועל כן לעיתים מומלץ לשקול צבעוניות שונה עבור החוץ והפנים, (במקומות בהם מאפשרים הזמנה לפי בקשה), או מראש יש לבחור בדלת שמתאימה הן לחוץ והן לפנים הבית.

דלתות פנים

עד כה דנו על התאמת הדלת החיצונית לנראות הבית, אך יש לציין שגם בחירת דלתות לפנים הבית צריכות להיות מותאמות ופה אומנם מדובר באופציות יותר פשוטות מאשר האופציות שניתן למצוא עבור דלתות חוץ, אך יחד עם זאת טוב לדעת שתמיד ניתן למצוא דלתות לבית שגם הן בעלות טוויסט עדין, אם בחלוקת הדלת למקטעים, הצבע, אופי הצביעה, איכות הפרזול, (ידית..), וכדומה. כמו כן יש לציין שלרוב נהוג לבחור במראה אחיד של דלתות לפנים הבית, אך יש מקרים בהם שווה לשקול שילוב של דלת ייחודית עבור חדר ייחודי. קנייה נעימה.