כיצד בוחרים עורך דין מקרקעין?

ענף המקרקעין אמנם מגלם בתוכו תחום שרירותי במידת מה הנשען על היבטים משפטיים ושיקולים כלכליים; אולם בו-זמנית, הרי שהוא מביא עמו פן רגשי מאוד.

רבים מן הרוכשים דירה למגורים, עושים למעשה את צעדם הכלכלי המשמעותי אם לא המשמעותי ביותר בכל חייהם. רכישת נכס נדל"ן למגורים הוא איננו רק קיבוע של סטטוס כלכלי אחר, כי אם השקעה לטווח ארוך.

לאור זאת, קבלת השירות מטעם עורך הדין מוכרחה להתאפיין בשירות אישי המלווה את הרוכשים או המוכרים לאורך דרכם בעסקה.

נשאלת השאלה כיצד בוחרים נכונה את עורך הדין למקרקעין, ועל כך נענה בשורת הסעיפים הבאה.

התמחות בתחום הפרטני המדובר

ראשית כל, חשוב להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בעסקת הנדל"ן המדוברת.

נכון יהיה לומר כי מרבית עורכי הדין למקרקעין אם לא כולם, יודעים כיצד ללוות עסקאות לרכישת ומכירת נכסים למגורים, אולם כאשר מדובר בנכס להשקעה או במקרים סבוכים יותר כגון נדל"ן מסחרי, הרי שמדובר בהיבטים בהם לא כל איש ואשת מקצוע נוגעים.

על כן, מומלץ לחפש ברשת באופן מכוון ומדויק יותר אחר עורכי דין כגון עורכי דין לנדל"ן מסחרי, עורכי דין לעסקאות קומבינציה, עורכי דין לנכסים להשקעה, קרקעות וכיוצא בכך.

המלצות

נוסף על כך, נסו לבחון את טיבו של המשרד על בסיס המלצות ושיח כללי הסובב סביבו.

ניתן לרשום את שם המשרד ולבחון אם התוצאות מעלות אי אלו תהיות או ספקות לגבי פעילותו. נוסף על כך, ברישום שמו של המשרד, הרי שלעתים קרובות ניתן לפגוש בכרטיסו העסקי בגוגל ובו מגוון ביקורות ודירוגים מטעמם של לקוחות קודמים.

לצד אלו, הרי שאין חכם כבעל ניסיון, ובדיקה אל מול מכרים וקרובים אשר התנסו בעסקאות מקרקעין שונות, יכולה להעלות המלצות אישיות מתוך ניסיון והיכרות קודמים.

שיח כללי עם עוה"ד

השיח המתקיים אל מול עורך הדין, אף הוא בכוחו לסייע רבות בהחלטה.

עד כמה שמדובר בתחום בו מומלץ להישען על פרמטרים וקריטריונים פרטניים, הרי שעודנו התחום מביא עמו תהליך אישי מאוד.

במידה ואתם חשים ברוח טובה העולה מן השיחה אל מול עורך הדין עמו אתם מבררים את הפרטים, הרי של'כימיה' הכללית וודאי שצריכה להיות השפעה מסוימת על החלטתכם.