פתיחת חשבון בנק נפרד לעסק שלכם

במאמר זה תמצא את המדריך המלא עבור פתיחת חשבון בנק. חשוב להבין כי פתיחת חשבון בנק תהיה שונה בין בנק ובנק. הדבר תלוי בגודל החברה הבנקאית איתה אתה עובד. כך – למשל בבנק ידוע, גדול ומפורסם כמו בנק לאומי – ישנם לקוחות רבים המשלמים ריביות ונושאים בנטל התשלומים, ולכן על פי רוב – תעבוד עם מערך הפקידות הזוטר שימונה לך. לעומת זאת, בבנקים כמו בנק ירושלים האינטרקציה עם בכירים בענף תהיה יותר בולטת, למרות שגם שם – השירותים הבנקאיים השונים יטופלו על פי רוב על ידי דרג הפקידות

  • בדוק את כל סוגי הריביות המוענקות בבנק: משכנתא, אוברדרפט, משיכות כספים בכרטיסי אשראי, ועוד. פתח חשבון בבנק המעניק ריביות נמוכות ביותר. הדבר עשוי להשתנות משנה לשנה בהתאם לרגולציות של בנק ישראל. רגולציות אלו אינן עשויות לעמוד בקנה אחד עם הבנק שלך – בהכרח, ועל מנת להתייעל – ייתכן והוא ייאלץ לבצע צעדים כמו העלאת ריביות.
  • בדוק מה היא מסגרת האשראי המקסימלית המוענקת על ידי הבנק: מה הוא הסכום הכספי המקסימלי שהבנק יאפשר לך להלוות מחברת האשראי. ברבים מן המקרים, חברות האשראי מספקות מסגרת גבוהה, אך הבנק מספק מסגרת נמוכה יותר, ובמצב כזה, ידו של הבנק על העליונה. לפיכך, חשוב לבדוק מה היא מסגרת האשראי של הבנק, בנוסף לזו של כרטיס האשראי.
  • היה דרוך ומוכן לשינויי שוק. בדוק את מחיר הריביות בכל עת שתוכל. במידת הצורך אל תהסס לעבור בנק.
  • במעמד החתימה על חשבונך החדש, הקצה חלק מן ההון העצמי שלך לפיקדונות וניירות ערך. ניתן לסגור את הקרן, ולפתוח כעבור עשרות שנים, או להשקע את הכסף במניות. מוטב להתייעץ עם מומחי ההשקעות של הבנק – במידה והחלטת ללכת במסלול מנייתי.

חשוב לדעת כי בנק ישראל מבצע שינויים השכם והערב על מנת לדאוג לחיסכון בכספי מדינה. הוא עושה זאת באמצעות קיצוצים המחייבים את הבנקים לגבות ריביות גבוהות יותר מבעבר.  כל גזירה כזו – צריכה להיבדק על ידייך ולראות האם מדובר בתקנת שעה של בנק ישראל או החלטה של הבנק שלך. במידה והתשובה השנייה היא הנכונה – יש לעבור בנק. אינך זקוק לבנק יקר, שבוחר להיות יקר יותר מרצונו החופשי, ללא התערבות בנק ישראל. במידה ומדובר בתקנה של בנק ישראל, יש לבלוע את הצפרדע, ולחכות לזמנים טובים יותר. במקביל, ניתן למצמם את סל הקניות והמותרות שלך על מנת לשרוד תקופה זו.

המאמר נכתב בחסות בית לעצמאי