הפעלות לימי הולדת לילדים

לילד או לילדה יש יום הולדת ואתם רוצים לתת להם מסיבה מהנה ובלתי נשכחת. הפעלות לימי הולדת יש הרבה, אבל איך בוחרים הפעלה באמת טובה? קיימים בשוק עשרות קוסמים, ליצנים, בדרנים ומפעילים מתחומים שונים ומגוונים המציעים לארגן לילדיכם את יום ההולדת הכי כיף שיש. אבל מה כדאי לבדוק עם המפעילים לפני שקובעים תאריך?

  • אם הילדים גדולים מספיק, התחילו בלשאול אותם אם יש להם רעיון או בקשה להפעלה ליום ההולדת. אם הם לא בטוחים, חפשו יחד באינטרנט, או חפשו ושתפו את הילד בתוצאות. בחרו כמה אפשרויות והעדפות שיש לכם, ואספו פרטים וטלפונים של המפעילים.
  • כשאתם מתקשרים למפעילים כדאי שיהיו מולכם פרטים, שאלות, ובירורים שאתם רוצים להזכיר בשיחה, כדי שלא תשכחו אף פרט. תצטרכו לשאול אותם בין השאר לגבי התאריכים הפנויים, התאמת ההפעלה לגילאים, מספר המוזמנים, אורך ההפעלה, הכשרת המפעילים, מספר המפעילים, המחיר וכו'.
  • במהלך השיחה תוכלו להתרשם מאופי המפעילים השונים ומידת המוטיבציה שלהם כלפי העבודה שלהם והעבודה עם ילדים בפרט. תוכלו לשמוע על הנסיון שלהם, הכשרתם, ועוד. יחסי האנוש עם המפעילים חשובים מאוד וישפיעו על אופי האירוע ועל התנהלותו.
  • לגילאים הנמוכים יש בדרך כלל הפעלות דומות ולא מיוחדות. עד גיל 5 בערך נהוג להזמין מפעילים כלליים שעובדים כקוסמים, בדרנים, ליצנים, ומפעילים את הילדים עם אביזרים, בלונים, ומשחקים צבעוניים. יש גם תאטרוני בובות, מוזיקאים ומפעילים אומנותיים לילדים בגילאים הקטנים.
  • בגיל קצת מבוגר יותר מתחילים לראות גם מפעילים שעוסקים בהפעלות שקשורות באומנות, במדע, בטבע, בתאטרון, מוזיקה, ואפילו סטנדאפיסטים לילדים. מפעילים לימי הולדת בגילאי בית הספר היסודי בדרך כלל יוצרים אינטראקציה עם הילדים, מנהלים טריוויה בנושא ילד היומולדת או חידונים שונים, קריוקי, בינגו ופעילויות חברתיות דומות.
  • יש גם פעילויות מיוחדות לימי הולדת שנוספו לרשימה רק בשנים האחרונות, תחת הקטגוריה של הפעלות לימי הולדת. דוגמאות לכך יהיו סדנאות איפור ליום הולדת, סדנאות בישול ביום הולדת, פעילויות ספורט או כדורי בועה, ימי ספא למניהם, ועוד. פעילויות מיוחדות נוספות לימי הולדת בגילאים קצת יותר מאוחרים יכולות להיות פיינטבול, שיעור ג'ודו, או כל דבר שמעניין את ילד היום הולדת וניתן לארגן לקבוצה.